Історія появи святкування Нового року

  Історія Нового року

  Раздел: Різне Дата публикации: 26-11-2013, 20:42
  Історія Нового року

   Дані археологічних розкопок і дослідження вчених говорять про давню історію святкування Нового року, початок якої відноситься до третього тисячоліття до н. е. Стародавня Месопотамія, час початку весни (березень-квітень). Вода в Тигр і Єфрат прибуває, починаються землеробські роботи. Час формування традиції вознесіння молитов подяки і принесення багатих дарів богу Мардуку, який щороку перемагає злі сили та смерть. Протягом 12 днів відбувалося святкування людьми настання нового часу. На цей період суворо забороненими були будь-які роботи, покарання і сварки,зате дозволялись проведення карнавалів, бенкетів і масових гулянь.

   

   Про появу традиції святкування Нового року в Стародавньому Китаї достовірних даних немає . Однак, відомо, що святкування Нового року припадало на день зимового молодика, коли завершувався повний місячний цикл після зимового сонцестояння. Назва Свято весни цей дені отримав в 1911 . В'єтнамський Новий рік співпадає з китайським календарем. Євреї відзначають Новий рік рівно через 163 дні після Пейсха. Киргизія,Іран і Таджикистан - країни в яких здавна святкування Нового року припадало на кінець березня. У Стародавньому Римі Новий рік відзначали,коли починалися польові роботи. У 46 р. до н.е. Юлій Цезар видав наказ, згідно з яким святкування Нового року відбувалося 1 січня.

   Європа до 16 ст. не мала певного дня святкування Нового року. На які тільки дати не припадав Новий рік:1 і 25 березня,1 вересня, 23 і 25 рудня. Франція 12 ст. - Новий рік збігався з Великоднем. В загальному плутанини вистачало. Але до моменту,поки  Карлом ІХ не було видано указ про ведення відліку року з 1 січня. А от у Німеччині та Англії  прив’язували Новий  рік до 1 січня не було аж до 16 і 18 століть.

   На Русі до указу Петра Першого новоліття відзначали 1 вересня - це було скоріше, селянське свято, що проводиться при неодмінній участі церкви. А з 15 ст. і по теперішній час новий рік настає 1 січня - як і було заведено календарем.

   

   Здавна повелося, що при настанні нового року необхідно відганяти злих духів, щоб вони не зіпсували прийдешній рік. Для цього намагалися створювати гучні звуки, розпалювати багаття, надягати страшні маски. В даний час ця традиція збереглася в більш цивілізованій формі - це феєрверки, новорічні електричні гірлянди і маскарад.

   Зараз дивно навіть уявити, що колись святкування наступаючого року обходилося без такого важливого атрибуту, як новорічна ялинка, а адже ялинкова традиція досить молода - вона з'явилася в дев'ятнадцятому столітті і носила більш релігійний, різдвяний характер. 

   Дерево здавна шанується людьми як символ миру, ще в давнину люди поклонялися йому і намагалися прикрашати. Германські племена влаштовували обряди навколо ялин в лісі, а потім стали приносити невеликі деревця в будинок, прикрашати їх солодощами, фруктами та свічками. Це приносило всім велику радість, особливо дітям, і поступово ця традиція увійшла до вживання в багатьох країнах.


  Новорічні пісні для

   Напередодні Нового року...

  Тости на 2016 рік

   Новий рік мабуть саме...

  Новорічні вихідні

   На честь святкування Нового...

  Пряниковий будиночок

   До Нового року Сара пропонує...

Пряниковий будиночок

 До Нового року Сара пропонує приготувати тобі ще один чудовий десерт! Спечи всі необхідні деталі і побудуй свій

Тварини на санах

Опис: У сонячний зимовий день тварини теж можуть кататися на санчатах з гірки, щоб як слід повеселитися! 

Борода Санти

Опис: Твори чудеса з бородою Санти: додавай їй химерні форми, розфарбовуй і прикрашай. 

Снігова лінія

Опис:  Допоможи Санті дістатися до кінцевої мети і зібрати всі подарунки - прокреслити лінію, по якій він проїде. 

Гороскоп для Кроликів на 2016 рік

 Складно сказати, наскільки рік

Гороскоп для Тигра на 2016 рік

 Ви коли-небудь бачили справжнього

Східний гороскоп для Щура на 2016 рік

 Відповідно за східною езотеричною

Гороскоп для Бика на 2016 рік

 Бики - видатні матеріалісти і в рік

Гороскоп для Драконів на 2016 рік

 Великодушний, гордий і ставний Дракон

Східний гороскоп для Змії на 2016 рік

Змія являє собою один з найбільш

Гороскоп для Коня на 2016 рік

 Потужний, яскравий, динамічний знак

Гороскоп для Вівці на 2016 рік

 Вівця (вона ж Коза) по східній